Õllepruulimisvesi omastest allikatest
Maitsekalt tasakaalustatud õlle, mis on pruulitud vastavalt pilsneri traditsioonile, saab valmistada ainult eriti pehme õllepruulimisvee kasutamisel. Seetõttu pruulivad nad värsket Veltinsi pehme allikaveega seitsmest omast allikast, mis voolavad alati looduspargist Homert Hohes Sauerlandis. Analüüsid kinnitavad, et see vesi sobib oma eriti madala kareduse tõttu ideaalselt spetsiifilise õllepruulimisprotsessi jaoks.
Kõrgekvaliteediline odralinnas
Vastavalt 1516. aasta Saksa Õlle puhtuse seaduse traditsioonile hindavad pruulijad väga kõrgelt odralinnast. Värske VELTINSi jaoks kasutatakse ainult kõrgekvaliteedilist kahekordset odralinnast traditsioonilistest kasvatamispiirkondadest. Odra kvaliteet määratakse linnasekojas. Ekspertide pideva kontrolli all jälgivad nad pidevalt, et ainult parim odralinnas jõuaks pruulikateldesse.
Värske saagi humal
Humal on "õlle hing". Seetõttu pruulivad nad värsket VELTINSi kõrgekvaliteedilise saksa aromaatse ja mõru humalaga, mis on kasvatatud oma lepingute alusel. See annab nende pilsneri õllele selle erilise aroomi ja tüüpilise peene-kuiva maitse. Ühena vähestest saksa pruulikodadest kasutavad nad alati värsket humalat, mida on töödeldud vanade õllepruulimise traditsioonide järgi, ja teadlikult väldivad humalaekstrakti kasutamist. Humala kasvatamise piirkonnas Hallertaust jälgib nende töötaja kohustuslike kvaliteedistandardite järgimist.
Eriline õllepruulimise tehnika
Saksa premium-pruulikojana kasutab C. & A. VELTINS spetsiaalset, õrna pärmi lisamise meetodit VELTINS Pilsneri tootmiseks. Keetnud virre viiakse avatud kääritusnõudesse. Pärast nende enda valitud puhaste pärmide lisamist ja tehnilise rõhu kasutamata jätmist toimub kääritusprotsess ilma kiirustamata. Nii luuakse eriti värske iseloomuga VELTINS Pilsner.
Saksa Õlle puhtuse seadus
Saksamaal on õllepruulimiseks lubatud kasutada ainult nelja looduslikku koostisosa – vett, linnast, humalat ja pärmi. Seda reguleerib 1516. aasta Õlle puhtuse seadus, maailma vanim kehtiv tarbijakaitse seadus, mis on jäänud muutumatuks. See tähendab läbipaistvust, looduslikkust, selgust ja puhtust. See seadus, mis on tänapäeval tuntud kui Õlle puhtuse seadus, võeti vastu õlle kvaliteedi parandamiseks, mis tol ajal oli rahva seas peamine toiduaine. Erinevad õllesordid peegeldavad sajanditepikkusi, regionaalselt diferentseeritud õllepruulimisviise – ainulaadset mitmekesisust maailmas, mida tuleb säilitada. Lisaks on EL andnud saksa õllele, mis on pruulitud vastavalt Õlle puhtuse seadusele, eristaatuse kui kaitstud "traditsiooniline toiduaine" – ainus toode sellise staatusega.
Kvaliteet tänu kõrgekvaliteedilistele toorainetele
Saksa pruulijad pööravad erilist tähelepanu sellele, et kasutatavad toorained oleksid kõige kõrgema kvaliteediga. See on tingitud sellest, et Saksamaal ei ole lubatud õlle hilisem muutmine kemikaalide kasutamisega. Õlle puhtuse seadus reguleerib mitte ainult seda, mis on õlles lubatud, vaid eelkõige ka koostisosi, mida ei tohi õllepruulimiseks kasutada. Näiteks ei ole lubatud kunstlikud maitseained, värvained ja geneetiliselt muundatud toorained. See teeb õllepruulimise Saksamaal palju töömahukamaks ja nõudlikumaks kui enamikus välismaa pruulikodades. Kõikides töötlemisetappides kontrollitakse tooraineid pidevalt, laialdaselt jääkide ja saasteainete suhtes. Toorainete kvaliteeti iseloomustab ka see, et need ei ole geneetiliselt muundatud. Geneetiline muundamine on õlletooraine puhul välistatud – see tähendab otra ja nisu, samuti humalat ja pärmi. Seega tagab Õlle puhtuse seadus toote, mis on alati püsiv ja täiuslik kõrgeima ohutustasemega.
Populaarsus üle kogu maailma ja Õlle puhtuse seaduse tähtsus
Isegi maailma kõige kaugemates nurkades võib leida pruulikodasid, mis toodavad õlut vastavalt Õlle puhtuse seadusele. Saksa pruulijate ja linnasekoja õppekeskustel on maailmas sama suurepärane maine kui Õlle puhtuse seadusel. Seega tulevad alustavad pruulijad ja linnasekojad üle kogu maailma Saksamaale, et lõpetada oma koolitus või õpingud. Siin Saksamaal on Õlle puhtuse seaduse järgimine enamiku pruulijate jaoks iseenesestmõistetav, kuid samal ajal on suurte koguste kõrgekvaliteedilise õlle pruulimine ainult neljast koostisosast suur väljakutse ja kunst. Vaatamata samadele koostisosadele toodetakse enam kui 1300 saksa pruulikojas iga päev umbes 5500 erinevat, iseloomulikku õllesorti. Õllepruulimise olulised tegurid on vee karedus, linnaste ja humala valik, pärmitüvi ja meskimisprotsess. Lisaks on olemas tingimused kääritamisnõus. Eksperdid on arvutanud, et Õlle puhtuse seaduse järgi on olemas rohkem kui miljon erinevat viisi õlle pruulimiseks.