- aastal alustas väike õlletehas Grevensteinis õlle pruulimist vastavalt Saksa puhtuseadusele. Üle 190 aasta hiljem ehitati samale kohale üks Euroopa kõige kaasaegsemaid eraviisilisi õlletehaseid: Brauerei C. & A. VELTINS.
Edu lugu, mida juhib Veltinsi perekond juba viiendat põlvkonda, põhineb käsitöö õllepruulimise kirel, uuendustel, investeeringutel, ettevõtlikul visioonil ja meeskonnavaimul ning kõrgeimate kvaliteedistandarditega korporatiivkultuuril. Seega pruulitakse tänaseni premium-õlu eranditult kvaliteetsetest koostisosadest – linnasest, humalast, pärmist ja puhtaimast allikaveest – rangelt vastavalt 1516. aasta Saksa puhtuseadusele. Vesi, mis voolab allikatest Grevensteini kaitsealal, on erakordselt pehme.
Rasked õppeaastad. Pehme vesi. Edu retsept.
Clemens Veltins
Clemens Veltins kasvas üles linnapea pojana Hellerfeldi külas. Täiusliku õlle otsinguil läks noor Clemens kuueaastasele "palverännakule" õppima ja reisima, sealhulgas Milwaukee'sse, endisesse Ameerika õllekindlusesse. 1852. aastal, kohe pärast kodupiirkonda Sauerlandisse naasmist, võttis ta juhtimise alla väikese küla õlletehase väikelinnas Grevensteinis Hochsauerlandis. Selle Saksamaa piirkonna erakordselt pehme vesi võimaldas Clemensil toota suurepärast õlut, mis tarniti lisaks õlletehase külalistele ka paljudesse piirkonna baaridesse. 1883. aastal ehitas Clemens Veltins uue hoone Grevensteini äärealale. Ta ostis ka katla ja jäägeneraatori ning peagi pärast seda sai õlletehas elektrienergiat.
Kaks venda kirega.
Karl Veltins ja Anton Veltins
1905 aastal hakkasid Clemens Veltinsi tehast esmalt juhtima tema kaks poega, kaksikud Karl ja Anton. Varsti pärast seda võttis 1920. aastate alguses juhtimise üle Karli poeg, kes oli oma isa nimekaim. Just sellest ajast pärineb ettevõtte praegune nimi C. & A. VELTINS. Tehniline areng jätkus pidevalt. Pärast külmutussüsteemi paigaldamist paigaldati pruulikotta elektrivalgustus ja jõusüsteem – mis oli maapiirkondade jaoks täiesti uudne!
Uuendaja Sauerlandist.
Karl Veltins noorem
Karl Veltins noorema juhtimisel otsustati sellest ajast alates pruulida õlut ainult pilsneri meetodil. Otsustavaks teguriks oli eriti pehme allikavesi, mis annab värskele VELTINSile selle ainulaadse pehme maitse. Karli Veltinsi töö verstapostide hulka kuulusid esimese käsitsi pudelitäitmisaparaadi ostmine, uue tehislume generaatori paigaldamine 1951. aastal, oma pruulikoja autopargi loomine ja laiendamine ning veega varustamise tagamine uue allika avamisega.
Kasv harmoonias loodusega.
Rosemarie Veltins
1984 A. VELTINS laieneb ja liigub selle poole, et saada üheks suurimaks pruulikojaks Nordrhein-Westfalenis. Endine pruulikoda kuulub miljoni hektoliitri tootjate hulka. 1984. aastal tootis pruulikoda esimest korda aastamahuna 1,013 miljonit hektoliitrit värsket VELTINSit.
Innovatsioon ja loovus uue aastatuhande jaoks.
Susanne Veltins
Clemens Veltinsi lapselapselaps Susanne Veltins juhib selle traditsioonilise ettevõtte saatust. Pruulikoda osaleb üha enam piirkondlike ja rahvusvaheliste spordiürituste sponsorimisel, mis suurendab märkimisväärselt tema nime tuntust. Eelkõige on see innovatsioonijõud, mis teeb brändist ja ettevõttest kasvava, dünaamilise pereettevõttena premium-klassi pruulikoja.
Muljed
1910: Tööstuse jälgedeta: Väikeses idüllilises Grevensteini linnas teenisid elanikud elatist põllumajanduse, kaubanduse ja käsitööga. Kuid kaksikud Karl ja Anton Veltins muutsid väikese vaikse linna ilusas Sauerlandi ümbruses ja lõid uusi töökohti. 1920. aastate alguses sai Karli poeg (tema nimekaim) tema järglaseks. Elektrit kasutati pruulikojas esmakordselt – tõeline uuendus tolle aja jaoks. Edusammud kiirenesid.